ריפוי התמכרות עי מדיטציה

מדיטציה לריפוי התמכרות

בקבוצת המדיטציה שהנחיתי שאלתי על מה רוצים לעבוד היום, ואחד המשתתפים אמר שהוא בתהליך גמילה מעישון, אז למדנו איך להשתמש במדיטציה לריפוי של התמכרות.
כולנו מכורים למשהו - סיגריות, קפה, טלביזיה או אפילו סמים או אלכוהול. התמכרות יכולה להיות גם מחשבה מסויימת, כסיסת ציפורניים, צורך כלשהו או אדם כלשהו.
אחרי שכל אחד מאתנו מצא משהו שהוא מכור אליו התחלנו את המדיטציה על ההתמכרות. שמנו מול עצמנו את אותו הדבר, ופשוט נשארנו שם במשך כמה זמן.
התחושה, אכן, בלתי נסבלת.
 

לחוות את התמכרות במדיטציה ולרפא אותה

לאחר כעשרים דקות של מדיטציה על מושא ההתמכרות עשיתי הפסקה קצרה כדי לראות מה שלומנו, ואחד האנשים אמר שמה שהופיע לו במדיטציה יותר ויותר, ככל שהוא שם לב לנושא ההתמכרות, היה חור שחור שפעור בנשמה.
התחלנו לשים לב לאותו החור. לכולנו יש בלב חור כזה, רק שבדרך כלל אנחנו נותנים לו שמות, וקוראים לזה פחד, בדידות, וכד'.
שאלנו את אותו המקום מה יש לו ללמד אותנו? איזה מתנה הוא בא לתת לנו? מה הוא רוצה להגיד לנו?
בהדרגה, תוך כדי המדיטציה, אותו המקום השחור הפך לילד קטן, שהוא אנחנו.
חיבקנו את אותו הילד, ולשם שינוי תירגלנו להיות טובים, מכילים, מקבלים וחומלים כלפי עצמנו.
 

למה צריך התמכרות, ואיך אפשר להחליף את זה במדיטציה

בדרך כלל מה שאנחנו מכורים אליו נותן איזושהי הקלה זמנית לאותו חור שחור – לכאב, לפחד, לבדידות, לאותו הרגש שקשה לנו מאוד לשאת.
כשאנחנו מוכנים להסתכל באותו הרגש בצורה ישירה בזמן המדיטציה – גם אם המדיטציה מאוד לא נעימה, עדיין, אנחנו מפתחים יותר עמידות ויכולת הכלה רגשית כלפי מושא ההתמכרות.
אם לאחר מכן אנחנו גם אוהבים את עצמנו, ונותנים לעצמנו את אותה הקלה שמושא ההתמכרות נותן לנו – הפוגה, מנוחה, אהבה, תמיכה, או עזרה, לאט לאט פוחת הצורך במושא ההתמכרות – משום שאת ההרגשה הטובה שהוא נותן אנחנו יכולים גם לתת לעצמנו מתי שאנחנו רוצים, בלי תופעות לוואי, ובזול (:
 

סיכום: מדיטציה של אהבה עצמית מחליפה התמכרות

בסוף המדיטציה הפכנו את אותו המקום של אהבה עצמית, הכלה עצמית וקבלה עצמית ל home page שלנו. שמנו באותו המקום הרגשי סימניה, וסיימנו את הפגישה בברכות שנוכל לשמר את אותו המקום ואת אותה ההתייחסות כלפי עצמנו וכלפי אחרים.
אפשר לעשות את זה אם במשך כמה זמן – אפילו רק לשבוע, מתרגלים אפילו למשך 10 דקות איך חוזרים שוב לאותו המקום המיטיב כלפי עצמנו במהלך המדיטציה היומית.
 
אם את רוצה לגלות עוד איך להשתמש במדיטציה לריפוי עצמי – תמיד מוזמנת לכתוב לי
שיהיה בהצלחה,
© מיכל רון, דצמבר 2007 

מאמרים קשורים: 

הצהרה: מיכל רון איננה רופאה, תזונאית, דיאטנית או נטורפתית, ושירותי היעוץ והליווי מתבססים על ידע אישי ונסיון מצטבר. יש לראות את הכתוב באתר זה כהמלצה בלבד, ובשום אופן אין לראות בו תחליף לטיפול מסוג כלשהו.